Разлика помеѓу преработките на „Франсоа Митеран“

Додадени 46 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: am:ፍራንስዋ ሚቴራን; козметички промени
с (Бот Менува: ga:François Mitterrand)
с (Бот Додава: am:ፍራንስዋ ሚቴራን; козметички промени)
[[СликаПодатотека:Reagan Mitterand 1984 (cropped).jpg|мини|Франсоа Митеран]]
 
'''Франсоа Митеран''' ({{lang-fr|François Maurice Adrien Marie Mitterrand }}) ([[26 Октомври]] [[1916]]- † [[8 Јануари]] [[1996]]) бил [[Франција|француски]] [[политичар]] и председател на [[Република]] [[Франција]],
[[Категорија:Никулци]]
 
[[am:ፍራንስዋ ሚቴራን]]
[[ar:فرنسوا ميتيران]]
[[arz:فرانسوا ميتيران]]