Разлика помеѓу преработките на „Вавилон“

Додаден 661 бајт ,  пред 11 година
с (Бот Додава: fa:بابل (دولت‌شهر))
 
== Вавилон денес ==
Денес Вавилон е место со многу културни и значајни споменици од минатото и совршен спој на сегашноста. Во градот со високи порти и градини со леандри кои се спуштаат од стрмините височоини на ѕидините претставува ретко чудо. Значајна туристичка дестинација, обновена по жестоките судири на мелитантните групи и војските на третиот свет :).
 
 
шпвејќе: www.babilonija.com.mk
 
== Надворешни врски ==
Анонимен корисник