Разлика помеѓу преработките на „Михаил Герџиков“

Додадени 90 бајти ,  пред 12 години
с
Слика
с (Ситна)
с (Слика)
[[Image:Mihail-Gerdzhikov.jpg|мини|десно|130п|Михаил Герџиков]]
{{Шаблон:Анархизам}}
 
'''Михаил Герџиков''' ({{lang-bg|Михаил Герджиков}}) ([[Пловдив]], [[26 јануари]] [[1877]] година - [[Софија]], [[18 март]] [[1947]] година) е бугарски [[Анархизам|анархист]] и револуционер кој се вклучи во македонското народно-ослободително движење.
 
3.781

уредување