Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:MacedonianBoy“

нема опис на уредувањето
Hvala ti za odgovor, ali u medjuvremenu je rijeseno jer nisam imao puno izmjena. Htio sam te pitati jesi ponekad na IRC-u? --[[User:WizardOfOz|WizardOfOz]] <small>([[User talk:WizardOfOz|разговор]])</small> 19:23, 29 октомври 2009 (UTC)
::Moram ti reč da IRC ne koristim, al ako imaš potrebe ponekad, možeš me kontaktirati na Skype-u. Pozdrav i nema problema oko zakašnjenja.--[[Корисник:MacedonianBoy|Никола]] <sup>[[Разговор со корисник:MacedonianBoy|Стоіаноски]]</sup> 19:27, 29 октомври 2009 (UTC)
 
== Козаци Когутяк Зенко =
* Здраво '''MacedonianBoy''', незнам колку си запознат, но во пишува од своја страна [[Украина]]. Во секој случај пишувам чисто информативно. Благодарам за помоч.
* Прашам се даде во шаблон [[Административна поделба на Украина]] нови '''Виничката област''' - Благодарам за помоч.
* Имам прашање до тебе пригладат во моја статии (''мало знам [[македонски јазик]]''), јако се '''Когутяк Зенко''' новиј корисници.
* Благодарам. Поздрав и се најдобро! Македонците се борат!!!--[[User:Когутяк Зенко|Когутяк Зенко]] <small>([[User talk:Когутяк Зенко|разговор]])</small> 22:25, 2 ноември 2009 (UTC) Слава Україні!!!
30

уредувања