Разлика помеѓу преработките на „Хосе Мело“

Додадени 32 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: nl:Jose Melo; козметички промени
(+ работи)
с (Бот Додава: nl:Jose Melo; козметички промени)
[[СликаПодатотека:hose_melo_Philippijnen.jpg|десно|250п|thumb|Хозе Мело]]
'''Хозе A.Р. Мело''' (роден [[30 мај]], [[1932]]) е [[Филипини|филипински]] правник кој е на должност во [[Врховен суд на Филипините|Врховниот суд]] од 1992 до 2002. Тој моментално е заменик шеф на [[комисија за избори на Филипините|филипинската изборна комисија]] кој е назначен од [[Претседател на Филипините|Претседателката]] [[Глорија Макапагал-Аројо]].
 
 
== Види исто така ==
* [[Ромео А. Бравнер]]
* [[Комисија за избори на Филипините]]
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://elibrary.supremecourt.gov.ph/index3.php?justicetype=Associate+Justice&justiceid=a45475a11ec72b843d74959b60fd7bd64564895dca2e0 Supreme Court E-Library: Memorabilia Room]
 
 
 
[[en:Jose Melo]]
[[nl:Jose Melo]]