Полтавска Област: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија Област во Украина | име = Полтавска област | изворно име ...)
 
Нема опис на уредувањето
| изворно име = Полтавська область
| знаме = Flag_of_Poltava_Oblast.svg
| местоположба = Coat_of_Arms_of_Poltava_OblastMap of Ukraine political simple Oblast Poltawa.png
| опис = Мапа на Украина, Полтавска област е означена со црвено
| админ = [[Полтава]]
30

уредувања