Разлика помеѓу преработките на „Сумска област“

Одземени 7 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
| изворно име = Сумська область
| знаме = Flag_of_Sumy_Oblast.png
| местоположба = Map of Ukraine political simple Oblast TschernihiwSumy.png
| опис = Мапа на Украина, Сумска област е означена со црвено
| админ = [[Суми]]
30

уредувања