Разлика помеѓу преработките на „Полтавска Област“

Додадени 3.204 бајти ,  пред 11 година
Создадена страница со: {{Инфокутија Област во Украина | име = Полтавска област | изворно име ...
(Создадена страница со: {{Инфокутија Област во Украина | име = Полтавска област | изворно име ...)
(нема разлика)
30

уредувања