Разлика помеѓу преработките на „Киевска област“

Додадени 2.809 бајти ,  пред 11 година
Создадена страница со: {{Инфокутија Област во Украина | име = Киевската област | изворно име ...
(Создадена страница со: {{Инфокутија Област во Украина | име = Киевската област | изворно име ...)
(нема разлика)
30

уредувања