Разлика помеѓу преработките на „Јужна Африка (регион)“

с
с (Брзо додавање категорија Јужна Африка (со користење на HotCat))
с (Бот Додава: be:Паўднёвая Афрыка)
{{Региони во Африка}}
{{Региони во светот}}
 
[[Категорија:Јужна Африка]]
 
[[Категорија:Јужна Африка]]
[[af:Suider-Afrika]]
[[ar:أفريقيا الجنوبية]]
[[be:Паўднёвая Афрыка]]
[[be-x-old:Паўднёвая Афрыка]]
[[bg:Южна Африка]]
[[zh:南部非洲]]
[[zh-min-nan:Lâm Hui-chiu]]
 
[[Категорија:Јужна Африка]]
2.774

уредувања