Отвори го главното мени

Промени

с
{{Региони во Африка}}
{{Региони во светот}}
 
[[Категорија:Јужна Африка]]
 
[[Категорија:Јужна Африка]]
[[af:Suider-Afrika]]
[[ar:أفريقيا الجنوبية]]
[[be:Паўднёвая Афрыка]]
[[be-x-old:Паўднёвая Афрыка]]
[[bg:Южна Африка]]
[[zh:南部非洲]]
[[zh-min-nan:Lâm Hui-chiu]]
 
[[Категорија:Јужна Африка]]
2.774

уредувања