Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Русија“

Додадени 129 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: it:Bandiera della Russia)
[[Податотека:Flag of Russia.svg|мини|десно|200п|Државното знаме на Руската федерација]]
'''Државното знаме на Руската федерација''' претставува [[правоаголник]] со три бои, од кој најгорната е бела, средната е сина и најдолната е црвена. Односот помеѓу ширината и должината е 2:3.
 
==Видете исто така==
*[[Грб на Русија]]
*[[Русија]]
 
{{рус-никулец}}
{{Europe topic|Знаме на|Знамиња во Европа}}
{{Азија по тема|Знаме на}}
 
[[Категорија:Русија]]