Логичка еквиваленција: Разлика помеѓу преработките

с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова статија)
 
[[Категорија:Логика|Еквиваленција]]
 
[[ptcs:EquivalênciaEkvivalence lógica(logika)]]
[[de:Logische Äquivalenz]]
[[en:Logical equivalence]]
[[fr:Équivalence logique]]
[[nl:Logische equivalentie]]
[[pt:Equivalência lógica]]
[[vi:Tương đương logic]]
[[sk:Ekvivalencia (logika)]]
[[zh:逻辑等价]]
24.401

уредување