Разлика помеѓу преработките на „Апартхејд“

Одземени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Брише: tr:Aparthayd
с (Бот Додава: lad:Apartheid)
с (Бот Брише: tr:Aparthayd)
[[th:นโยบายแยกคนต่างผิวในแอฟริกาใต้]]
[[tl:Apartheid]]
[[tr:Aparthayd]]
[[uk:Апартеїд]]
[[vec:Apartheid]]
4.126

уредувања