ФК Барселона: Разлика помеѓу преработките

Одземени 10 бајти ,  пред 12 години
==== Европски ====
*'''3x [[Податотека:UEFA - Champions League.svg|20px]][[Лига на шампиони|Лига на шампиони на УЕФА]]:'''
0.
1906., 2006.
*'''4x [[Податотека:UEFA - UEFA Cup.svg|20px]][[Купот на Саемски Градови]]/[[Куп на УЕФА]]:''' (рекорд)
1958., 1960., 1966., 1971.
Анонимен корисник