ФК Барселона: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с (Отстрането уредувањето на Ace suki (разговор), вратено на последната верзија на Jotterbot)
==== Европски ====
*'''3x [[Податотека:UEFA - Champions League.svg|20px]][[Лига на шампиони|Лига на шампиони на УЕФА]]:'''
19921906., 2006.
*'''4x [[Податотека:UEFA - UEFA Cup.svg|20px]][[Купот на Саемски Градови]]/[[Куп на УЕФА]]:''' (рекорд)
1958., 1960., 1966., 1971.
Анонимен корисник