Разлика помеѓу преработките на „Аеродром Тирана“

с (Бот Менува: it:Aeroporto internazionale di Tirana; козметички промени)
*[[Ада Ер]] ([[Бари]])
*[[Adria Airways]] ([[Аеродром Љубљана|Љубљана]])
*[[Албаниан Ерлајнс]] ([[Атина]], [[Аеродром Болоња|Болоња]], [[Аеродром Истанбул Ататурк|Истанбул Ататурк]], [[Лондон]]-[[Аеродром Станстед|Станстед]], [[Аеродром Милано Малпенза|Милано Малпенза]], [[Аеродром Приштина|Приштина]], [[Аеродром Рим Фиумичино|Рим Фиумичино]], [[Аеродром Торино|Торино]], [[Аеродром Франкфурт|Франкфурт]])
*[[Албатрос Ервејс]] ([[Бари]], [[Бергамо]], [[Венеција]], [[Верона]], [[Пескара]], [[Пиза]], [[Римини]])
*[[Алиталија]] ([[Аеродром Милано Малпенза|Милано Малпенза]], [[Аеродром Рим Фиумичино|Рим Фиумичино]])
*[[Беле Ер]] ([[Аеродром Анталија|Анталија]], [[Бергамо]], [[Верона]], [[Ѓенова]], [[Пиза]], [[Аеродром Рим Фиумичино|Рим Фиумичино]], [[Трст]], [[Форли]])
*[[Бритиш Ервејс]] ([[Лондон]]-[[Аеродром Гетвик|Гетвик]])
*[[Хемус Ер]] ([[Аеродром Софија|Софија]])
*[[Jat Airways]] ([[Аеродром Белград|Белград]])
*[[Малев Ерлајнс]] ([[Аеродром Будимпешта|Будимпешта]])
*[[Олимпик Ерлајнс]] ([[Атина]])
*[[Turkish Airlines]] ([[Аеродром Истанбул Ататурк|Истанбул Ататурк]])
721

уредување