Разлика помеѓу преработките на „Франтишек Вацлав Мареш“

с
нема опис на уредувањето
с
'''[[Франтишек Вацлав Мареш]]''' ([[Бенешов]] кај [[Прага]], [[12 декември]] [[1922]] - [[3 декември]] [[1994]]) е [[македонистика|македонист]], професор по славистика на Виенскиот универзитет, кој има извонредни заслуги за афирмацијата на македонистиката[[македонистика]]та во светот.
 
{{биог-никулец}}