Разлика помеѓу преработките на „Пантери“

Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
с
с (Бот Додава: bg:Пантери; козметички промени)
** [[Суматрански тигар]] (''Panthera tigris sumatrae'')
** [[Бенгалски тигар]] (''Panthera tigris tigris'')
** † [[КаспискиТринилски тигар]] (''Panthera tigris virgatatrinilensis'')
* † '''''[[Panthera Toscana]]''''' – најверојатно синоним на европскиот јагуар
* † '''''[[Panthera youngi]]'''''
1.224

уредувања