Јовица Тасевски - Етернијан: Разлика помеѓу преработките

с (Бот Додава: pl:Jovica Tasevski - Eternijan)
Врз основа на неговата поезија во Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов - Џинот“ - Велес беше изведена претставата „Небесни стражи“ во режија на [[Весна Димитровска]] (2005).
 
Неговата поезија е застапена во повеќе антологии и преведена е на англиски, полски, романски, грчки, српски, хрватски и [[словенечки јазик]].
 
==Надворешни врски==
Анонимен корисник