Еднодомен парламент: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот Менува: tr:Tek meclislilik
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот Менува: tr:Tek meclislilik)
[[sv:Enkammarparlament]]
[[th:ระบบสภาเดี่ยว]]
[[tr:Tek Meclislilikmeclislilik]]
[[zh:一院制]]
46.384

уредувања