Разлика помеѓу преработките на „Лушпари“

Одземени 33 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: af, bg, bs, ca, cs, da, de, eo, es, fi, fr, he, hr, hu, id, is, it, ja, ka, ko, la, lb, li, lt, lv, nl, nn, no, oc, pl, pt, ru, simple, sk, sr, sv, uk, vi, zea, zh; козметички промени)
с
{{Taxobox
| color = #F0DC82
| name = Влечуги со лушпи
| image = Komodo dragon skin.jpg
| image_caption = Кожа на [[Комодо змеј]]
| fossil_range = [[Јура]] - денес
| regnum = [[Животни|Animalia]]
| phylum = [[Хордати|Chordata]]
| classis = [[Влечуги|Reptilia]]
1.224

уредувања