Царев Врв: Разлика помеѓу преработките

Додадени 28 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Никулец за Планински врвови)
 
сНема опис на уредувањето
|position = right
}}
'''Царев Врв''' е [[планински врв]] во [[Република Македонија]] висок 2.085 метри, со следниве [[географски координати]]: [[латитуда]] 42<sup><small>o</small></sup> 07<nowiki>'</nowiki> 34<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда]] 22<sup><small>o</small></sup> 27<nowiki>'</nowiki> 06<nowiki>''</nowiki>.
 
{{Никулец за планински врв во Република Македонија}}
3.886

уредувања