19 ноември (починале): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1828]] 
|[[Франц Шуберт]], значаенавстриски композитор, претставник на музичкиот романтизам и најголем композитор на соло песната.
*[[1936]] - [[Ганчо Хаџипанзов]], македонски револуционер и поет, учесник во Шпанската граѓанска војна
|}
<noinclude>
6.514

уредувања