Битка кај Клермона: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
 
[[Категорија:Битки во војната за шпанското наследство|Клермона]]
[[Категорија:Битки на Франција]]
[[Категорија:Битки на Австрија]]