Топлина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 13 години
с
Брзо додавање категорија Физика (со користење на HotCat)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Брзо додавање категорија Физика (со користење на HotCat))
с (Брзо додавање категорија Физика (со користење на HotCat))
Топлината се пренесува со [[кондукција]], [[конвекција]] и [[зрачење]].
 
[[Категорија:Физика]]
[[Категорија:Физика]]
[[Категорија:Физика]]
3.892

уредувања