Топлина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 39 бајти ,  пред 12 години
с
Брзо додавање категорија Физика (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: '''Топлината''' се дефинира како енергија во преод која се регистрира (чувствува) и пр...)
 
с (Брзо додавање категорија Физика (со користење на HotCat))
 
Топлината се пренесува со [[кондукција]], [[конвекција]] и [[зрачење]].
 
[[Категорија:Физика]]
3.890

уредувања