Разлика помеѓу преработките на „Јужен Океан“

Додаден 31 бајт ,  пред 11 година
с
Бот Додава: mwl:Ouceano Antártico; козметички промени
с (Бот Менува: ko:남대양)
с (Бот Додава: mwl:Ouceano Antártico; козметички промени)
 
== Природни ресурси ==
* [[Нaфта]]
* [[Питка вода]]
* Песок
* Шљунак
 
[[Категорија:Океани]]
[[lv:Dienvidu okeāns]]
[[mr:दक्षिणी महासागर]]
[[mwl:Ouceano Antártico]]
[[nah:Ilhuicaātl Antártico]]
[[new:दक्षिणी महासागर]]