Разлика помеѓу преработките на „Бурбонци“

Додадени 22 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: uk:Бурбони)
| surname = Бурбони
| estate = Франција, Навара, Шпанија, Луксембург
| coat of arms = [[Податотека:FranceRoyaleGrand Royal Coat of Arms of France.jpgsvg|135px]]
| country = [[Франција]], [[Кралство Навара|Навара]], [[Шпанија]], [[Луксембург]]
| parent house = [[Капетинска Династија]]
105

уредувања