Разлика помеѓу преработките на „Европска вселенска агенција“

с
Bot: replacing outdated link europa.eu.int with europa.eu
с (Бот Додава: oc:Agéncia espaciala europèa)
с (Bot: replacing outdated link europa.eu.int with europa.eu)
*[http://www.esa.int ESA Portal] – официјален сајт
*[http://encarta.msn.com/European_Space_Agency.html European Space Agency] – Encarta
*[http://ec.europa.eu.int/commenterprise/spacepolicies/themesspace/strategy_space_enindex_en.htmlhtm Европска вселенска стратегија
*[http://www.spacefellowship.com/News/?cat=51 Европска вселенска агенција]
[[Податотека:ESA-членки-map.png|thumb|right|300px|{{legend|#000080|Земји членки на ЕСА}}{{legend|#0080FF|Земји членки на ЕЦС}}|]]
68

уредувања