Разлика помеѓу преработките на „Бакарно време“

Додадени 159 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
*[http://www.musmk.org.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=102:eneolit&catid=71:arheologija&Itemid=105 Енеолит]
 
<!--ВАЖНО: Не додавај овде [[Категорија:Археологија|*]], бидејќи тоа е надкатегорија на категориите наведени подолу-->
[[Категорија:Периоди во археологијата]]
[[Категорија:Праисторија]]