Разлика помеѓу преработките на „Протоисторија“

с
нема опис на уредувањето
с
 
{{археологија-никулец}}
<!--ВАЖНО: Не додавај овде [[Категорија:Археологија|*]], бидејќи тоа е надкатегорија на категориите наведени подолу-->
[[Категорија:Периоди во археологијата]]
 
[[de:Frühgeschichte]]