Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Преторијанска гарда“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Adding {{Ризница-врска|Praetorian Guard}})
с
[[Категорија:Гарди]]
 
[[bg:Категория:Преторианска гвардия]]
[[en:Category:Praetorian Guard]]
17

уредувања