229 (број): Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: fa:۲۲۹ (عدد))
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=229|македонски=двеста дваесет и девет|реден=двеста дваесет и деветти|делители=|фактор=|римски=CCXXIX|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[228 (број)|228]] '''229''' [[230 (број)|230]] }}
941.847

уредувања