Разлика помеѓу преработките на „1983 во науката“

Додадени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: ru:1983 год в науке)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Year nav topic|1983|науката}}
 
941.847

уредувања