Разлика помеѓу преработките на „197 (број)“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (iw врски)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=197|македонски=сто деведесет и седум|реден=сто деведесет и седми|делители=|фактор=|римски=CXCVII|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[196 (број)|196]] '''197''' [[198 (број)|198]] }}
941.847

уредувања