18 февруари: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: mhr:18 Пургыж)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Февруари {{CURRENTYEAR}}}}
'''18 февруари''' е 49-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]. Остануваат 316 денови до крајот на годината (317 во [[престапна година|престапна]]).
941.847

уредувања