Разлика помеѓу преработките на „17 март“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: mhr:17 Ӱярня)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Март {{CURRENTYEAR}}}}
'''17 март''' е 76-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]] (77-и во [[престапна година]]). Остануваат 289 денови до крајот на годината.
941.847

уредувања