15 век п.н.е.: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: no:15. århundre f.Kr.)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''15 век п.н.е.''' започнува на [[1 јануари]] 1500 г.п.н.е. и завршува на [[31 декември]] 1401 г.п.н.е.
 
941.847

уредувања