Разлика помеѓу преработките на „151 (број)“

Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: pt:Cento e cinquenta e um)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=151|македонски=сто педесет и еден|реден=сто педесет и еден|делители=|фактор=|римски=CLI|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[150 (број)|150]] '''151''' [[152 (број)|152]] }}
941.847

уредувања