12 (број): Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: srn:Numro 12)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=12|македонски=дванаесет|реден=дванаесетти|делители=|фактор=|римски=XII|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[11 (број)|11]] '''12''' [[13 (број)|13]] }}
941.847

уредувања