11 (број): Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: srn:Numro 11)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=11|македонски=единаесет|реден=единаесетти|делители=1, 11|фактор=|римски=XI|бин=1011<sub>2</sub>|хекс=Б16|окт=13<sub>8</sub>|
околина= [[8 (број)|8]] [[9 (број)|9]] [[10 (број)|10]] '''11''' [[12 (број)|12]] [[13 (број)|13]] [[14 (број)|14]]}}
941.847

уредувања