Разлика помеѓу преработките на „10 март“

Додадени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: mhr:10 Ӱярня)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Март {{CURRENTYEAR}}}}
'''10 март''' е 69-иот ден во годината според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]] (70-и во [[престапна година]]). Остануваат 296 денови до крајот на годината.
941.847

уредувања