Разлика помеѓу преработките на „.eu“

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Додавање на шаблон: Без извори
с (Бот Додава: ar, arz, az, be, be-x-old, bg, bs, ca, ce, cs, cv, cy, da, diq, el, eo, es, et, eu, fa, fi, fiu-vro, fr, gl, hr, hu, hy, id, is, it, ja, ka, ksh, lb, lv, ms, nds, nl, no, pl, pt, ro, ru, sah, sh, sq, sr, sv, tg, th, tk, tr, uk, u)
с (Бот: Додавање на шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''.eu''' е [[државен код на главен интернет домен|главен Интернет домен]] за [[Европска Унија|Европската Унија]]. Со доменот управува ''EURid''.
 
941.847

уредувања