Разлика помеѓу преработките на „Тимар“

Додаден 61 бајт ,  пред 12 години
с
Брзо додавање категорија Мерки за зафатнина (со користење на HotCat)
(тимар)
 
с (Брзо додавање категорија Мерки за зафатнина (со користење на HotCat))
'''Тимар''' претставува имот на спахија со приход над 20.000 акчиња (османлиски сребрени пари).
 
[[Категорија:Мерки за зафатнина]]