Отвори го главното мени

Промени

Додадени 49 бајти ,  пред 10 години
с
Брзо додавање категорија Технологија (со користење на HotCat)
'''Циклотрон''', или акцелелатор, претставува уред кој служи за забрзување на наелектризирани честици.
 
[[Категорија:Технологија]]