Албум во живо: Разлика помеѓу преработките

Додадени 45 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: ru:Концертный альбом; козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: id:Album live)
с (Бот Додава: ru:Концертный альбом; козметички промени)
Во [[џез]]от, албумите во живо се исто толку важни како и [[Студиски албум|студиските]], бидејќи импровизацијата е многу важен дел од овој жанр.
 
== Видете уште ==
*[[Студиски албум]]
 
== Референци ==
{{reflist}}
 
[[pl:Album koncertowy]]
[[ro:Album în concert]]
[[ru:Концертный альбом]]
[[simple:Live album]]
[[sk:Koncertný album]]