Разлика помеѓу преработките на „Македонија“

 
=== Инфраструктура ===
[[File:E65 Skopje Northern Bypass 1.jpg|thumb|right|300px|Северна скопска обиколница Е65 / М-4]]
==== Сообраќај ====
* [[Железница]]: 699 km од кои 233 km се електрифицирани ([[1,435 m стандард]]) <br/> 56 km кон [[Бугарија]] се во изградба (од [[1999]])
129

уредувања