Разлика помеѓу преработките на „Кахетија“

Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: hy:Կախեթ; козметички промени
с (Бот Додава: it:Kakheti)
с (Бот Додава: hy:Կախեթ; козметички промени)
{{reflist|2}}
 
== Надворешни врски ==
{{commonscat|Kakheti}}
*[http://www.kakheti.com Kakheti.com - Kakheti Portal]
[[he:קאחתי]]
[[hu:Kaheti]]
[[hy:Կախեթ]]
[[it:Kakheti]]
[[ka:კახეთის მხარე]]