Разлика помеѓу преработките на „Бугарија“

с
(АКо статијата биде проширена, може да биде кандидирана за избрана)
== Стопанство ==
[[Податотека:BulgariaBLVDBelissimo.JPG|дясно|thumb|220п|Офис-зграда во Софијa]]
[[Податотека:Elatsite mine Bulgaria.jpg|мини|220п|Бакарна мина "Елаците"]]
[[Податотека:Kaliakra wind turbines.jpg|мини|220п|Ветарна централа "Калиакра"]]
 
::[[Приходи]] - 20.43 милијарди [[$]]
::[[Расходи]] - 18.93 милијарди [[$]]
 
[[Податотека:ElatsiteTrakiya minehighway Bulgaria05.jpg|мини|220п|Бакарна минаАутомагистрала "ЕлацитеТракиjа"]]
 
=== Инфраструктура ===
129

уредувања