Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Аскалон“

с
с (Бот Додава: bg:Битка при Аскалон)
[[Категорија:Битки во крстоносните војни]]
[[Категорија:Крстоносните војни во 11 век]]
 
[[bg:Битка при Аскалон]]
[[de:Schlacht von Askalon]]
[[en:Battle of Ascalon]]
2.774

уредувања